Для вас, батьки!

Для вас, батьки!


Профілактика грипу та ГРВІ

ПАМ’ЯТКА
Що потрібно знати про грип та заходи профілактики
Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.
Грип – гостре інфекційне захворювання. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.
Симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 38ºС, біль у горлі, головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах, інколи може бути блювота, діарея.
Як попередити захворювання на грип
- Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- Обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- Часто провітрювати приміщення;
- Прагнути не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
- Уникати обійми, поцілунки і рукостискання;
- Прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- Якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

10 золотих правил виховання 

         Які батьки не мріють про те, щоб їхні чада зростали здоровими, щасливими і, звичайно, вдячними? Та далеко не всі досягають заповітної мети. Інакше давно зникли б горезвісна проблема батьків і дітей. Як же правильно виховувати своїх нащадків? Ось поради американського психолога Віктора Кляйна.
1.     Стимулюйте інтелект дитини.
Створюючи необхідне середовище, можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку дошкільника на 25-30 одиниць чи, навпаки, знизити його на 50-80 одиниць (якщо життя дитини буде одноманітним, нецікавим і безрадісним).
2.     Формуйте у дитини самоповагу.
Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним під час прийняття рішень: у виборі друзів, у коханні, профорієнтації…
3.     Навчіть дитину спілкуватися.
Для цього необхідні щонайменше п’ять таких чинників:
*    щира любов батьків (породжує почуття захищеності);
*    доброзичливість інших дорослих, не лише рідних і близьких (рятує від комплексів);
*    зовнішня привабливість дитини, а особливо – підлітка (одяг, манери);
*    обґрунтована впевненість у собі (кожний у чомусь сильний);
*    хороший запас слів (як інакше спілкуватися?)
4.     Стежте за тим, щоб дитина не перетворилася на «телемана».
Соціологи запевняють, що дошкільнята проводять перед екраном телевізора у середньому до 50 годин на тиждень. Медики вважають, що це гальмує розвиток лівої півкулі головного мозку, відповідальної зокрема, за розвиток мовлення. Телепередачам слід протиставити заняття спортом, музикою, читання, корисну домашню роботу.
5.     Виховуйте відповідальність і порядність.
Слід робити це не лише за принципом «что такое хорошо и что такое плохо», а, насамперед, на власному прикладі. Не прогайте момент: у підлітковому віці симпатії перемістяться з батьків до однолітків.
6.     Привчіть дитину пишатися своєю сім`єю, шанувати її традиції.
7.     Живіть у хорошому оточенні.
Друзі, яких виберуть ваші діти, впливатимуть на їх моральні орієнтири, поведінку. Тому уважно придивляйтесь до сусідських дітей, цікавтесь репутацією школи, до якої ходять ваші діти. Подбайте про те, щоб розширити коло знайомств дитини.
8.     Будьте вимогливими.
Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, умінням робити щось краще за інших, як правило, виростають у сім’ях, де до них висували великі вимоги: підтримувати порядок у будинку, організовувати своє довкілля, добре поводитись. Та не перегніть палицю – не будьте тиранами. І врахуйте:  слухняними, акуратними, розумними дітьми стають не відразу. Потрібні ваші зусилля протягом багатьох років. Будьте ж терплячими.  
9.     Привчайте дитину до праці.
Якоюсь мірою ви можете запрограмувати майбутній життєвий успіх свого чада. Привчіть його без примусу виконувати доручену справу, допоможіть заповнити життя цікавими й потрібними справами. Нехай звикає долати труднощі й переконається, що йому багато чого під силу.
10.                        Не робіть за дітей те, що вони цілком зможуть зробити самі.
І запам’ятайте: якщо у важку хвилину саме ви опинитесь поруч – як друг, а не як бос, дитина, можливо, довірить вам свою «страшну таємницю» і прислухається до вашої поради.
Для батьків першокласників.

Загальні поради батькам першокласників

  1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом.
  2. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.
  3. Не підганяйте її, розрахувати час - це ваш обов'язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, - провини дитини у цьому немає.
  4. Не посилайте дитину в школу без сніданку: в школі вона багато працює, витрачає сили. Коли щось не виходить, порадьтеся з учителем, психологом.
  5. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів без подібних застережень: "Дивись, поводь себе гарно!", "Щоб не було поганих оцінок!" тощо. У дитини попереду важка праця.
  6. Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитись (згадайте, як вам тяжко після важкого робочого дня).
  7. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це ви не витратите багато часу.
  8. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.
  9. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини.
  10. Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть з дитиною спокійно.
  11. При спілкуванні з дитиною не вживайте виразу: "Якщо ти будеш добре вчитись, то ..." Часом умови ставляться важкі - й тоді ви опиняєтеся у незручному становищі.
  12. Протягом дня знайдіть (намагайтесь знайти) півгодини для спілкування з дитиною. В цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.
  13. У сім'ї повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте без неї. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.
  14. Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини, коли щось турбує її: головний біль, поганий стан. Найчастіше це об'єктивні показники стомлення, перевантаження.

Поради батькам
Як підтримати дитину
1. Обговорюючи поведінку дитини, підкреслюйте, що загалом ви задово­лені нею.
2. Частіше демонструйте дитині ваше задоволення від її досягнень та нама­гань: навчайте дитину самостійно розв'язувати різноманітні задачі.
3. Дбайте про створення ситуацій з гарантованим успіхом. Пам'ятайте: успіх породжує успіх і підсилює впевненість у своїх силах.
4. Частіше використовуйте гумор, як­що дитині важко розв'язати якусь проб­лему чи завдання.
5. Враховуйте індивідуальні особли­вості сина чи доньки (їх характер, темперамент ).
6. Надавайте батьківську підтримку за невеличкий прогрес у справах. Хваліть доньку чи сина за добре виконану спра­ву. Надмірна похвала не завжди є підтримкою, бо може видатися дитині нещирою.
7. Винагороджуйте дитину за те, що вона зробила щось дуже добре або за відчутне досягнення у певний проміжок часу.
8. Дивіться на світ очима своїх дітей. А головне, вірте в них!
Сім помилок батьків
1. Не викликати в дитини страх, по­чуття ворожості, прихований негативізм щодо батьків.
2. Не порушувати в родині атмосфери рівноправності.
3. Не заганяти дитину у «глухий кут», не залишаючи їй жодної надії на вип­равлення.
4. Не занижувати самооцінку у дити­ни образливими прізвиськами.
5. Не викликати в малюка прояву не­довіри до себе.
6. Не робити твердження, надзвичай­но болючі малюку й руйнівні для його психічного здоров'я.
7. Давайте пораду дитині, проаналізу­вавши її вчинок у спокійній обстановці.

Немає коментарів:

Дописати коментар