пʼятниця, 29 квітня 2022 р.

ЯДС,29.04

 ЯДС

Тема : Літо в природі. Літні місяці (с. 96). 

1. Дізнайся щоденні новини (з’ясуй, яке сьогодні число, який день тижня, місяць, рік). Заповни календар погоди на с. 4 (по можливості).

      Опиши:
         - Яка зараз пора року? 
         - Який стан неба?
         - Чи є сьогодні опади?
         - Чи був вітер
?

         - Яка температура повітря?

2. Розгадай ребус. Дізнайся, яку тему будеш вивчати на уроці.

3. Переглянь відео "Літо".

Літо Джерело YouTube

4. Прочитай підручник на с. 96. 


    Дай відповіді на питання:

    - Які назви мають літні місяці?

    - Чому літні місяці отримали свої назви?

Це цікаво! Відомо, що назви місяців створювалися, коли на слов’янських землях панувало язичництво. Проте в українську мову перейшли назви, які не основувались на язичницьких богах, як це відбувалось у римлян чи арабів.

У давні часи люди пов’язували періоди року з різними природніми явищами чи господарською діяльністю. Спочатку в місяць не входила визначена кількість днів – це був період, в який відбувалось якесь природне або господарське явище.

Місяці, які наділені іменами природних сезонних явищ, зустрічаються у слов’янських народів.  Давньоруські назви місяців у своїй основі мають опис природних явищ. Відмінностей між назвами тих часів та сьогоденних майже немає в українській мові. Літні місяці. Червень – найперша давньоукраїнська назва місяця була ізок (коник-цвіркун), оскільки їх багато в цей період; також цьому місяцю була притаманна звична для нас назва червень (червоний місяць, період достигання та червоніння ягід, плодів) чи «червець» (черви), оскільки в цей період в садках люди збирали шкідливих гусениць). Липень – липець (час цвітіння липи, з якої виготовляли ліки від хвороб) чи грозник (від сильних гроз). Серпень – серпень, жнивень (пора жнив серпами).

5. Відгадай кросворд про місяці і пору року.

6. Попрацюй в зошиті на с. 47 (у вкладці). Виконай вправи 1 і 2.

7. Пограй у гру «Прислів’я про літні місяці» (у вкладці).

  

Люби природу! Розвивай спостережливість і допитливість! 




Немає коментарів:

Дописати коментар